top of page
  • Zdjęcie autoraKJVolta

Wierzchowa próba dzielności ogierów ras szlachetnych

Mamy licencję! Bueno Chico to koń urodzony w czwartym pokoleniu w mojej stajni, jego prababcia to angloarabska Bandola , babcia to Balanga , która dała mi 5 świetnych koni a matka to Bretania która walczy na parcurach do dziś . Ojcem jest Bijou Be. Mam nadzieję że przekaże same świetne geny swoim źrebakom
16 nowych ogierów z licencją

W hali ośrodka jeździeckiego JKS Przybyszewo w Lesznie zakończyła się Wierzchowa próba dzielności ogierów ras szlachetnych. Po jej zakończeniu 16 ogierów rożnych ras otrzymało swoją szansę na zaistnienie w hodowli polskich koni sportowych. Polski Związek Hodowców Koni, który był organizatorem tej imprezy zaprosił do jej udziału ogiery, które zostały wstępnie wyselekcjonowane w Okręgowych Związkach Hodowców Koni. Można więc powiedzieć, że w dniu wczorajszym i dzisiejszym zobaczyliśmy wyselekcjonowaną stawkę młodych, 3,5-letnich ogierów. Wszystkie prezentowane konie podzielone zostały na 4 grupy:

  • Grupa I – A – ogiery ujeżdżeniowe

  • Grupa II – B – ogiery skokowe

  • Grupa III – C – ogiery WKKW

  • Grupa IV – ogiery po pr. użytk.

Pierwszego dnia ogiery na czworoboku i na małym parkurze prezentowali jeźdźcy zatrudnieni przez właścicieli koni. W celu zobiektywizowania oceny prezentowanych ogierów, drugiego dnia dosiadane były przez „jeźdźca obcego”. Dla ogierów z grupy A i C była to Daria Kobiernik, a dla ogierów z grupy B - Antoni Tomaszewski.

50 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page